Kompass

21 — 22 aug. 2014

Ptarmigani projektiruumid, Tallinn, Eesti

Tegevused

Ettekanne ja paneel-arutelu
21. augusti õhtul alustab Kompass Riia ja Tallinna hetkeseisundi teemaliste ettekannetega, mis esindavad institutsioonitute ja mittetulundusettevõtete vaatepunkti. Kolmele ettekandele järgneb modereeritud arutelu.

Esinejate nimed avaldatakse peagi.


Mittekonverents
Reede pärastlõunal toimub Kompassi mittekonverents, kus kõik osalejad korraldavad omal valikul ettekandeid, arutelusid või mini-töötubasid. Kasutades "bar camp" formaati on kõik oodatud vedama lühikest tegevust, mis on nende kogemusega seotud. Tegevused võivad toimuda ühes Ptarmigani kolmest toast (või improviseeritud ruumis) ja osalejad vastutavad sisu, ettekannete ning aja jälgimise eest. Kohal on olemas mõned vahendid (projektor, paber, pliiatsid, markerid jne.)

Kiir-töötoad
Kompassi lõpetuseks võtavad aset mitmed samaaegselt toimuvad "kiir-töötoad", mis loodavad luua tavalisest kultuurikoosolekute tulemist (lõputult keerutavad arutelud) midagi käegakatsutavat.
Varasemate tegevuste põhjal (ettekanded ja mittekonverents) tuvastame võtmeprobleemid ja jaguneme väikestesse rühmadesse, kes otsivad koos võimalikke lahendusi. Rühmadel on 40 minutit eraldi töötamise aega, mille järel nad oma mõtted teistele ette kannavad. Töötubade põhjal luuakse uute võimalike lahenduste kaart, mis avaldatakse kui ametlik Kompassi ürituse "raport".